Joanna Krupa: Dla mnie bardzo ważne jest, żeby moja córka znała język polski

Joanna Krupa uczy córkę polskiego, wierząc, że języki to klucz do sukcesu. Asha-Leigh poznaje kulturę i pracę mamy.
Podziel się swoją opinią
Reklama

Modelka uważa, że nauka języków obcych to dobra inwestycja w przyszłość, a im wcześniej rozpocznie się edukację, tym łatwiej jest dobrze opanować dany język. Dlatego też od małego uczy swoją czteroletnią córkę języka polskiego. Joanna Krupa podkreśla, że zależy jej na tym, by Asha-Leigh umiała dobrze się nim posługiwać. Przy okazji różnych projektów telewizyjnych dziewczynka miała już także okazję gościć w kraju, w którym wychowała się jej matka, i podglądać od kulis jej pracę. Niewykluczone bowiem, że kiedyś pójdzie w jej ślady.

Rodzice nieuczący dzieci swojego języka ojczystego popełniają duży błąd

– Dla mnie bardzo jest ważne, żeby ona nie tylko znała język polski, ale też różne inne języki, a dzieci w jej wieku po prostu łatwiej uczą się języków, łatwiej jest im to zapamiętać. Jak ona była malutka, to od początku z nią rozmawialiśmy po polsku z moją mamą, było widać, że to ją interesuje i teraz ona już po polsku wszystko rozumie, choć do końca jeszcze nie umie super mówić po polsku, bo niektóre polskie słowa są ciężkie – mówi agencji Newseria Lifestyle Joanna Krupa. – Jestem Polką, nie będziemy chować, że nie jestem i że nagle wielka Amerykanka i moja córka nie będzie mówić w języku z kraju, z którego mama jest. Myślę, że rodzice robią bardzo duże błędy, bo też mam znajomych, którzy są z innego kraju, a dzieci w ogóle nie uczą. To jest niefajne.

Ze swojego doświadczenia modelka wie, że znajomość języków obcych bardzo się w życiu przydaje. Dzięki temu można swobodnie podróżować po świecie, zawierać ciekawe, międzynarodowe znajomości, a także dostać się na zagraniczne studia czy też podjąć dobrze płatną pracę w kraju lub za granicą. Nie wyklucza więc, że jej córka za jakiś czas będzie także uczęszczać do polskiej szkoły. Na razie jednak nie ma ku temu sprzyjających warunków.

– Właśnie rozmawiałam z koleżanką, która też jest Polką i też ma córeczkę. I tak się zastanawiamy, bo co sobotę u nas jest polska szkoła w Los Angeles, tylko nie wiem, czy tak rano by mi się po pierwsze chciało w sobotę jeździć, bo to troszkę daleko ode mnie jest, ale może do domu kogoś zaprosić, nauczyciela, zobaczymy. Na razie mam moją mamę, która tylko po polsku z nią rozmawia, ja z nią rozmawiam i po angielsku, i po polsku – mówi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Córka Joanny Krupy była już kilka razy w Polsce i miała nawet swój debiut na ściance. W sierpniu 2022 roku modelka zabrała ją chociażby na konferencję prasową 11. edycji „Top Model”. Teraz z kolei dziewczynka towarzyszyła mamie podczas pierwszych nagrań do programu „Razem od Nowa”.

– Była ze mną na początkowych nagraniach, tylko że to było dla niej za bardzo męczące, bo te wszystkie nagrania są na wyjazdach, więc trzeba jeździć od hotelu do hotelu. Po pierwszych nagraniach zdecydowałam, że już nie będę jej brała. Ale nieraz jak nagrywaliśmy modelki, to ją brałam na plan, tylko że ona jest taka, że ona musi być wszędzie, wszystko ją interesuje, wszystko musi zobaczyć, dotknąć, bardzo rozrabia i to troszkę przeszkadzało, a mama musi przecież pracować – mówi była modelka.

Joanna Krupa zauważa, że Asha-Leigh bardzo lubi oglądać telewizję. Nie ukrywa też, że nie miałaby nic przeciwko temu, by kiedyś córka poszła w jej ślady i zrobiła karierę medialną.

– Ostatnio oglądała jakieś show, które lubi, i mówi do mnie: „Mama, ja chcę być w telewizji”. Ja mówię: „Okej, wiesz, to co będziesz chciała robić, to będziemy próbować, nie ma problemu”. Ale to było takie słodkie, że ona właśnie tak mówiła. Mówię: „Dobra, no to zobaczymy” – dodaje.

Podziel się swoją opinią
Avatar photo
redakcja

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@mediawirtualne.pl. Dołącz do naszej społeczności

Artykuły: 105


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *