Sylwester bez fajerwerków w Hotelach SPA Dr Irena Eris

Hoteli SPA Dr Irena Eris obchodzą Sylwestra bez fajerwerków, dbając o środowisko i zwierzęta, oferując gościom spokój i luksus.
Podziel się swoją opinią
Reklama

Mottem Hoteli SPA Dr Irena Eris jest „Luksus blisko natury”, bowiem właśnie natura jest ich największym bezcennym walorem. Dzięki niej panuje dookoła hoteli spokój, można oddychać czystym powietrzem, ukoić zmysły podczas spaceru, nacieszyć oczy bajkowym widokiem, ale zaznać także swoistej naturoterapii. Każdy z trzech Hoteli SPA Dr Irena Eris – w Krynicy-Zdroju, Polanicy-Zdroju czy na Wzgórzach Dylewskich otoczony jest przyrodą, a zieleń wręcz wdziera się do wnętrz każdego z nich, działając kojąco na wypoczywających gości. Natura to również zwierzęta, które zamieszkują przyległe obszary leśne. Dlatego w trosce o ich dobrostan od kilku lat w Hotelach SPA Dr Irena Eris sylwester jest obchodzony bez fajerwerków i petard. W zamian, oferują gościom ciepłą i spokojną atmosferę, kameralny nastrój oraz piękno naturalnego krajobrazu.

Strzelanie, jak się potocznie mówi o puszczaniu fajerwerków i petard, stanowi zagrożenie nie tylko dla zwierząt domowych i gospodarskich, ale także dla zwierząt dzikich, a w szczególności dla ptaków. Spłoszone z nocnego czuwania ptaki wzlatują i w panicznym locie uderzają śmiertelnie w przeszkody lub doznają zawału. Szkód doznają również zwierzęta leśne, zwłaszcza te zapadające w sen zimowy, które wybudzone hałasem czy błyskami mogą potem nie przetrwać zimy.

– Odpowiedzialność społeczna i dbałość o dobrostan zwierząt, którymi kierują się Hotele SPA Dr Irena Eris, jest zobowiązaniem na cały rok. I nie ma powodu, aby w noc sylwestrową czynić odstępstwo od tej reguły. – wyjaśnia Katarzyna Szymkiewicz, Konsultant PR Hoteli SPA Dr Irena Eris i dodaje. – Rezygnując z fajerwerków na rzecz cichego sylwestra, Hotele SPA Dr Irena Eris co roku, jeszcze przed świętami, przekazują darowiznę lokalnym organizacjom zajmującym się opieką nad zwierzętami i rehabilitacją.

I tak Hotel SPA Dr Irena Eris Krynica Zdrój 12+ wsparł w tym roku lokalny oddział Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami z siedzibą w Krynicy-Zdroju, Hotel SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój wspomógł Fundację Pod Psią Gwiazdką z Kłodzka, a Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie przekazał środki na rzecz Fundacji Albatros z siedzibą w Bukwałdzie, która prowadzi Ptasi Szpital.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Noc sylwestrowa może być szampańską, udaną zabawą, ze świadomością troski o dobro środowiska. Bawić się można bowiem na wiele innych sposobów nie szkodliwych dla świata przyrody.

Podziel się swoją opinią
Avatar photo
redakcja

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@mediawirtualne.pl. Dołącz do naszej społeczności

Artykuły: 105


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *